Kongres ve Vídni
Úvodní přednáška s názvem Leiblichkeit in der Kunst als locus theologicus otevřela sérii tématických vědeckých příspěvků. Jedním z nich byl i sociologicky zajímavý příspěvek nahlížející soudobý kult těla jako implicitní formu religiozity, která je výzvou pro teologické myšlení. Zazněla zde však i klasická témata zabývající se tělesností v NZ, u Augustina, tělesností v manželství i celibátních formách života, včetně zajímavého pohledu francouzské lékařky a teoložky Marie-Jo Thiel, jež se zabývala tělesností v souvislosti s nemocí a smrtí. Na řadu přišla i eklesiologická dimenze včetně zdůraznění úlohy, jakou má teologie vzhledem k Magisteriu, vědecké komunitě a společnosti.
V rámci programu se uskutečnila také řada dalších tématicky rozšiřujících přednášek a diskuzí. Nechyběla ani liturgická dimenze, jejíž vrchol představovalo sobotní slavení eucharistie v čele s emeritním vídeňským biskupem Helmutem Krätzlem.
Výjimečnou událost pro českou teologii představovalo udělení Ceny za nejlepší evropskou teologickou knihu za roky 2009/10 Tomáši Halíkovi - obdržel ji při zahájení kongresu 25.8.2011 za knihu s názvem Vzdáleným nablízku (Lidové noviny, 2007). Doposud vyšla česky, anglicky, polsky a německy a připravují se její vydání v dalších jazycích včetně čínštiny a korejštiny.